Początek


Historia pysznie lekkich pianek Ptasie Mleczko® rozpoczyna się w 1936 roku w Fabryce Czekolady E.Wedel, dokładnie w gabinecie Jana Wedla. Ten zaś zainspirowany wieloma podróżami stworzył wyjątkowy przysmak.

Słynący z czekoladowej kreatywności wpadł na pomysł stworzenia delikatnych, waniliowych pianek oblanych oryginalną, wedlowską czekoladą.

Receptura


Tak, to prawda. Ptasie Mleczko® narodziło się 1936 roku. Jan Wedel opracował ich recepturę, która po dziś dzień jest utrzymywana w tajemnicy.

Nazwa


Pewnie spytacie: skąd nazwa Ptasie Mleczko®? Wieść niesie, że gdy Jan Wedel zapytał się swoich pracowników podczas częstowania słodyczami:

„- Czego brakuje człowiekowi, który ma już wszystko? - Ptasiego Mleka – odpowiedział jeden z pracowników. - Ptasie Mleko – powtórzył cicho Wedel. – To fantastyczna nazwa! Ptasie Mleko! A raczej „mleczko”. Przecież te porcyjki są maleńkie.”

(fragm. Moc czekolady. Opowieść o Wedlach i czekoladzie , A. Czerwińska-Rydel)


W chmurach


Przed wojną Jan Wedel zakupił samolot RWD-13, który dostał oryginalne znaki rejestracyjne – SP-WDL. W odróżnieniu od wszystkich samolotów RWD-13, które były czerwone, samolot E.Wedel był w wyjątkowo ciemno-niebieskim kolorze, dodatkowo ozdobiony logotypem firmy i widocznym napisem na spodzie kadłuba – E.WEDEL.

Samolot był pierwszą powietrzną reklamą firmy. Przelatując nad bałtyckimi plażami zrzucał słodkości słodycze i ulotki reklamowe. Za zebranie odpowiedniej liczby ulotek amatorzy słodkości Wedla mogli otrzymać czekoladę.

Co więcej, samolot służył także jako transport słodyczy do sklepów firmowych Wedla poza Polską, m.in. w Paryżu i Kopenhadze. Ciekawe, ile pianek Ptasie Mleczko® wzniosło się pod chmury na jego pokładzie?

1986


Od samego początku Ptasie Mleczko® wyróżnia się doskonałym opakowaniem i artystycznymi wzorami.

W 1986 roku na pudełko zlatują dwa barwne ptaszki, spokojnie spoczywające na gałązkach. W prawy dolny róg wsuwa się fragment białej serwetki, na której dumnie prezentuje się wyjątkowa kostka waniliowa. Czy mogło być smaczniej?
1993


A oto kolejna odsłona opakowania Ptasie Mleczko®. Tym razem autorstwa J. Hołupa.

W 1993 roku z wciąż udoskonalanego opakowania do ciepłych krajów odlatują dwa ptaszki zwierzaczki, a pojawia się piękny żółto-szary ptak Wilga, dostojnie siedzący na gałęzi.
2001


Droga mleczna

Na początku drugiego tysiąclecia pudełeczko Ptasie Mleczko® przechodzi znaczącą metamorfozę.

Ptaszki odlatują do ciepłych krajów, a ich miejsce zajmuje otulająca pół opakowania gwiezdna Droga Mleczna. Jej zwieńczeniem jest złota gwiazda z logo E.Wedel. A tak wyglądał projekt świątecznej edycji lekkiego Ptasie Mleczko® z 2001 roku.2004


Ptasie Mleczko® jest kultowym produktem, który cieszy podniebienia ponad 80 lat. Delikatne pianki towarzyszą spotkaniom rodzinnym już od kilku pokoleń. Bardzo chętnie się nimi częstujemy i obdarowujemy, bo lubimy dzielić się smacznymi słodyczami.

Wyobrażasz sobie spotkanie z rodziną lub bliskimi bez pianek Ptasie Mleczko®? My też nie :)

Dzisiaj

Niezmiennie pyszne pianki wymagają doskonałej oprawy. Dlatego już teraz do sklepów wprowadziliśmy Ptasie Mleczko® w nowym opakowaniu.

Tym razem pokryliśmy je jeszcze milszą w dotyku powierzchnią. Opakowanie ma również nowy, bardzo wygodny system otwierania. A w środku - jak zawsze - mnóstwo wiele lekkich, waniliowych pianek oblanych wedlowską czekoladą. Kuszące, prawda? :)